Dietetyka

Dietetyka kliniczna i sportowa

Obszary, w jakich możemy pomóc:

– zaburzenia żołądkowo-jelitowe ( wrzody żołądka, wrzody dwunastnicy, IBS, zakażenia pasożytnicze, zakażenia grzybicze, niewydolność trzustki, zaparcia, biegunki)

– bilansowanie diet bezmięsnych (wegańskiej, wegetariańskiej)

– insulinoporność

– cukrzyca typu 2

– niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadczynność tarczycy

– diety eliminacyjne (przy nietolerancji i alergii pokarmowej, także Low Fodmap)

– diety redukcyjne (odchudzające)

– diety dla osób aktywnych fizycznie

– diety na przyrost masy ciała

– diety redukujące objawy zmęczenia, depresji

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, w którym są pytania dotyczące preferencji żywieniowych, trybu życia, przeszłości metabolicznej, chorób występujących w rodzinie i wiele innych. Warto przynieść ze sobą swój jadłospis z ostatnich 3 dni. Na wizycie omawiane są także wyniki krwi, wykonać można od razu test w kierunku nadwrażliwości pokarmowych  lub sprawdzających stan odżywienia organizmu– efekty w poprawie samopoczucia są dużo szybsze, jeśli wykluczy się pokarmy, które nie służą pacjentowi.

Przedstawiane przeze mnie propozycje są jak najbardziej dopasowane do konkretnej osoby – tylko taki model zapewni trwałe efekty. Dlatego nie wykluczamy zbóż, nabiału czy glutenu tylko dla zasady, jeśli nie jest to koniecznością. Jestem w stałym kontakcie z podopiecznymi, wszelkie zmiany, jeśli trzeba, wprowadzane są na bieżąco.

Nigdy nie ułożyłam dwóch takich samych jadłospisów, ale każdy ułożony przeze mnie jest taki, jaki sama chciałabym dostać.