Pozostałe

Analiza pierwiastkowa włosa

Dlaczego włosy są precyzyjną metodą oceny stanu odżywienia człowieka?
Włosy stanowią integralną biologicznie i homogenną chemicznie strukturę białkową. Keratyna na tyle skutecznie chroni włosy, żeby nie uciekały z niego żadne składniki odżywcze, ale także chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego biopierwiastki są na stałe wbudowane w strukturę włosa w trakcie ich wzrostu.

W wynikach będzie widoczny nie tylko stopień odżywiania samych komórek, ale także w jakiej kondycji są narządy, np. tarczyca czy nadnercza, jaki jest twój metabolizm i wskazówki dietetyczne jak skomponować dietę, aby poprawić funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli będą jakeś wątpliwości w interpretacji wyniku bądź fachowa porada, służymy pomocą.

Jak wygląda badanie?
W gabinecie są do pobrania zestawy startowe z kopertami na próbki włosów, formularzem do wypełnienia oraz kopertą do odesłania do laboratorium. Po 2 tygodniach przesyłane są wyniki.
Wszelkie instrukcje dotyczące samej próbki oraz jej pobierania są dokładnie przedstawione w zestawie  startowym.

Dla kogo badanie włosa?
Z takiej analizy można wyciągnąć bardzo dużo informacji, także polecane jest każdemu kto chce w kompleksowy sposób zadbać o zdrowie. Bardzo często wyniki krwi są książkowe, ale nie ma to pokrycia w samopoczuciu. Wtedy warto sięgnąć po głębszą diagnostykę. Również osoby cierpiące z powodu choroby tarczycy, chronicznie zmęczone i z obniżoną odpornością, dzieci ze spektrum autyzmu, sportowcy.

Jakie minerały są badane:

-pierwiastki odżywcze: chrom, cynk, fosfor, german, jod, kobalt, krzem, lit, magnez, mangan, miedź, potas, selen, siarka, sód, srebro, wanad, wapń, żelazo

– pierwiastki toksyczne: arsen, bar, glin (aluminium), kadm, nikiel, ołów, rtęć, stront, tal

Po otrzymaniu wyników pomagam właściwie je zinterpretować i przekazać wskazówki w celu poprawy jakości życia.

[download id=379]